lampa fluida

Tato zvláštní lampa se nazývá Fluida a pochází z italského Studia Natural. Konce pásku jsou zakončeny magnety, které nejen, že díky své váze lampu drží ve všech možných úhlech rozložení, ale také umožnují jednoduché spojení. Zajímavé a chytré řešení, více na přiloženém videu.

Golden-Moon-hong-kong-LEAD-1.jpeg.492x0_q85_crop-smart

Přinášíme Vám zajímavé obrázky a video ze stavby dočasného pavilonu z Hong Kongu. Projekt byl vytvořený týmem LEAD (Laboratory for Explorative Architecture and Design) a je inspirovaný čínskou lucernou, jen zvětšený do výšky šesti patrového domu a nazvali ho Zlatý měsíc (Golden Moon pavilion).

Osvětlení pomocí LED, které je řízeno počítačem, dokáže měnit plynule barvy a ve spojení s hudbou vyvolává neuvěřitelnou atmosféru. Více na obrázcích.

 

{youtube}

t_W-O7EiHuk

|853|480{/youtube}

 

Golden-Moon-hong-kong-LEAD-2.jpeg.492x0_q85_crop-smartGolden-Moon-hong-kong-LEAD-4.jpeg.492x0_q85_crop-smartGolden-Moon-hong-kong-LEAD-5.jpeg.492x0_q85_crop-smart

zdroj : http://www.l-e-a-d.pro/

chocolatelamp1

Alexander Lervik vytvořil tuto čokoládovou lampu jako žert. Pokud se klasická žárovka ukrytá uvnitř velkého bloku opravdové čokolády rozsvítí a zahřeje, čokoláda začne tát. Po patnácti minutách se čokoláda kompletně roztaví a máte světlo. A desert.

Celý proces tání je krásně vidět na přiloženém videu.

zdroj : Core77

 

 

 

 

 

 

 

 

 

{vimeo}58871323|853|480{/vimeo}

cloud5

Zajímavou světelnou instalaci v podobě mraku můžete navštívit  na nočním festivalu umění Nuit Blanche ve městě Calgary. Vytvořil ho umělec Caitlind Brown. Je složeno z ocelového rámu, řetízků a 6000 žárovek. Návštěvníci mají možnost jednotlivé žárovky zapínat a vypínat, pomocí řetízků zavěšených z každé žárovky.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
cloud4
 
cloud6
 
cloud8
 
cloud5

{vimeo}

49748983

|853|480{/vimeo}

 

[zdroj CLOUD, lori.jane, James Tworow, a posilucky, web inspir3d.net]