csm Dx Normen in Dx evo Header Blog d187f146f2S DIALux 4 a DIALux evo máme na trhu dva nástroje pro návrh osvětlení, které mohou designéři po celém světě používat zdarma. V uplynulých měsících jsme investovali mnoho úsilí a prostředků do vývoje DIALuxu evo, aby byl software ještě rychlejší a intuitivnější. DIALux evo se používá nejen k rychlému návrhu osvětlení v souladu s normami, ale také pro návrh osvětlení a vizualizaci v kontextu komplexní architektury. V tomto ohledu DIALux evo drží krok s technologií naší doby. Kromě rychlejších výpočtových časů - především u projektů s komplexními soubory 3DS - je možné také importovat projekty BIM. Rovněž dojde ke změnám v prezentaci výsledků s DIALuxem evo 9 (bude vydán v polovině roku). Bude existovat nové rozvržení pro výstup výsledků tak, aby uživatel mohl prezentovat návrh osvětlení. To jsou jen některé z nových funkcí softwaru. Důležitým aspektem pro uživatele je rychle navrhnout osvětlení v souladu s normami. Zakázky na projekty světelného designu jsou často udělovány pouze tehdy, pokud projektant zohlednil také požadavky stanovené normami. DIALux evo zavedl nejrozšířenější mezinárodní normy.

csm HU Schnelle Berechnung Body 144ecfce481Ať už se jedná o nábytek, výzdobu nebo rostliny, mnoho návrhářů osvětlení používá 3ds objekty v projektech DIALux, aby lépe prezentovaly realitu. V závislosti na jejich počtu nebo velikosti mají tyto objekty velký vliv na dobu výpočtu projektu. Abychom ušetřili čas výpočtu a zlepšili vizualizaci objektů, naši vývojáři zavedli novou metodu výpočtu pro verzi DIALux evo 9 (k dispozici od poloviny roku).

exteriorDIALux evo 8.1 byl představen nedávno. Pro nás platí pravidlo, že pokud je jedna verze vydaná, pracuje se usilovně na verzi další. Již nyní vývojáři plně pracují na nové verzi DIALux evo 9, která přijde na trh v polovině roku 2019.


Vždy v čas představujeme nové možnosti a vlastnosti programu. Tentokrát se zaměříme na návrhy osvětlení pro venkovní plochy. V předchozích verzích nebyla žádná specifická informace pro venkovní plochy ani žádný pohled v CAD. Toto se změní v nové verzi. Následují příklad ukazuje jak bude vlastnost fungovat.

csm HU Ausgaben Header Blog 2ddfefbd25

Prezentace světelných návrhů klientům je velice důležitá. Jednoduchost a čistota výstupů, je klíčová pro pochopení koncovým klientem. Výstup bude kompletně v DIALuxu 9 předělán. Dokumentace bude mít kompletně nový design, fonty budou větší, obrázky budou více atraktivní. Navíc mohou tvůrci projektu nyní prezentovat své kontaktní údaje na samostatné stránce. Kromě toho bude také ve výstupu seznam všech místností s příslušnými svítidly a energetickými údaji. DIALux evo bude k dispozici v polovině roku 2019.

csm 0 DIAL Release 8 1 Header Blog e672b9b193

Novinky

  • Integrované okno pro zprávy s užitečnými tipy a informacemi
  • Dva nové standartní objekty
  • Zařazení svítidel do více prostor
  • Japonský udržovací činitel dle JIEG-001
  • Průvodce pro import DWG a DXF souborů jako při importu obrázků