lampickaSpolečnost Top osvětlení s.r.o. již přes 7 let aktivně zpracovává výpočty osvětlení všech druhů pro ty nejnáročnější klienty z oblasti architektů a prodejců osvětlení. Jako novinku provádíme výpočty proslunění domů a bytových jednotek. Po celou dobu působení jsme partnery německé společnosti DIAL, který vyvíjí software pro výpočet osvětlení nazvaný DIALux. Tento software je čím dál více oblíbený a využívá ho stále více lidí. Na tuto aplikaci poskytujeme profesionální školení. 

osramNěmecká společnost Osram oznámila, že otevře novou továrnu v Bulharsku za vice jak 25 milionů eur. Továrna stojí blízko druhého největšího Bulharského města Plovdiv a bude vyrábět chytré světelné systémy. 

dali2Digital Illumination Interface Alliance (DiiA), otevřené globální konsorcium osvětlovacích společností, které podporuje zavedení systémů řízení osvětlení pomocí technologie DALI, zahájilo program pro certifikaci zařízení DALI-2. Certifikace DALI-2 přináší příslib podstatně lepší interoperability ve srovnání se současnými zařízeními DALI na trhu, díky komplexním a podrobným testovacím postupům. Pro každý produkt jsou výsledky testů DALI-2 nezávisle ověřeny v DiiA před samotným udělením certifikace.

osluněníVšechny byty musí být navrženy tak, aby byly prosluněny. Proslunění řeší norma ČSN 73 4301 Obytné budovy. Byt se považuje za prosluněný tehdy, je-li součet podlahových ploch jeho prosluněných obytných místností roven minimálně 1/3 součtu podlahových ploch všech jeho obytných místností. U samostatně stojících rodinných domů, dvojdomů a koncových řadových domů má být prosluněna minimálně 1/2 ze součtu ploch všech jeho obytných místností. Pozn. Mezi obytné místnosti se nepočítají místnosti s plochou menší než 8 m2 a kuchyně do 12 m2.